ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Mayıs 2013 Perşembe 21:44

Acılı baba: Bu illetten başka canlar yanmasın

Acılı baba: Bu illetten başka canlar yanmasın


Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde uyuşturucu bağımlılığından kurtulamayarak hayatını kaybeden 20 yaşındaki Yunus Emre Özdemir, ikindi namazı sonrası toprağa verildi. Baba İbrahim Özdemir, gazetecilere gönderdiği elektronik postada, gençlerin düştüğü uyuşturucu tuzağının yayıldığına dikkat çekti.

Yunus Emre'nin cenazesi Ankara Adli Tıp Kurumu'ndan Hatip Camisine getirildi. Baba İbrahim Özdemir taziyeleri kabul etti, aile yakınları gözyaşlarını tutamadı. Ayakta durmakta zorlanan anne Ayşe Özdemir'i yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Burada kılınan cenaze namazının ardından şehir mezarlığında toprağa verildi.

Yaşanan üzücü olayda hayatına son veren Yunus Emre'nin babası İbrahim Özdemir, oğlunun ölümü ile ilgili olarak gazetecileri elektronik posta gönderdi. Oğlunun ölümüne ilişkin, bazı gazetelerde yanlış bilgilendirilme yapıldığına değinen baba Özdemir, şu bilgileri verdi; "Oğlumuz Yunus Özdemir, yaklaşık 2 senedir uyuşturucu bağımlısıymış. Bizler ailesi olarak bu durumu ne yazıkki canımızı yitirdikten sonra öğrenmiş bulunuyoruz. Oğlumuz Yunus, intiharından bir gün önce Ereğli Devlet Hastanesine gidip, uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve hayatını adım adım bitiren bu illetten kurtulmak istediğini beyan etmiş ve Psikiyatri Uzm. Dr. Aykut Ayatan nezaretinde tedaviye başlamıştır. Sonuç olarak oğlumuz 'ekonomik kriz' nedeniyle değil, 'uyuşturucu' denen illet yüzünden hayatına son vermiştir. Burada asıl mesele, evlatlarımıza uyuşturucu temin eden namussuzların biran önce yakalanması ve başka Yunus'ları öldürmeden kendilerine engel olunmasıdır. Bu konuda da emniyet güçlerimize güvenimiz sonsuzdur!. Saygılarımla"KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER