ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 14:37

Acemi kasaplar iş başında


Çorum'da birçok kişi kurbanlık hayvanlarını kesmeye çalışırken çeşitli yerlerinden yaralandı. Kurban kesmek isterken el, kol ve bacaklarından yaralanan vatandaşlar soluğu hastanelerin acil servislerinde aldı.

Çorum'da Kurban Bayramı namazının kılınmasının ardından vatandaşlar, kesim yerinde kurbanlıklarını kesmeye başladı. Erkekler kurbanları keserken bayanlar da kesilen kurban etlerini eşit paylar halinde hisse sahiplerine paylaştırdı.

Bazı vatandaşlar, kurbanlıklarını keserken el, kol ve bacaklarından yaralandı. Yaralananlar en yakındaki hastanelerin acil servislerine götürülerek tedavi ettirildi. Çorum genelinde 100'den fazla acemi kasap tedavi edildi. Bazı kasapların ise ağır yaralandığı öğrenildi.

KURBAN HİSSESİNDEN ÇIKARTILINCA KALP KRİZİNDEN ÖLDÜ

Çorum'un Bayat ilçesinde bir hafta önce aralarında Hasan Hüseyin Emençe'nin (64) de olduğu 5 kişi hisse usulu kurban kesmeye karar verdi. Diğer ortakların son gün kendisini hisseden çıkardığını öğrenen Emençe, kurban payına girdiği kişileri telefonla aradı. Kısa süre önce bay-pas ameliyatı olan ve kalp rahatsızlığı bulunan Emençe, fenalık geçirdi. Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan yaşlı adam yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER