ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Mevzi Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 16:51

"Acemi kasaplar" hastanelere koştu


Samsun, Çorum, Giresun, Ordu, Amasya'da kurban kesmek isteyen 218 "acemi kasap" kendilerini yaralayınca acil servise koştu.
Samsun'da kurban kesmek isterken yaralanan 72 kişi, çeşitli hastanelerin acil servislerinde tedavi edildi.
Atakum, Canik, İlkadım ve Tekkeköy ilçelerinde kurban kesmeye çalışırken yaralanan 72 kişi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gazi Devlet Hastanesi, Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde ayakta yapılan müdahalenin ardından taburcu edildi.
Hastane yetkilileri, bayram boyunda olası kesiklere karşı hazırlıklı olduklarını ve sayının artabileceğini belirtti.
- Çorum
Çorum'da kurban keserken yaralanan 70 kişi hastanelere başvurdu.
Kentte belediye tarafından belirlenen kurban kesim merkezleri ile kendilerine ait mülklerde kurban kesmeye veya kesen kasaplara yardım etmeye çalışırken çeşitli yerlerinden yaralanan vatandaşlar, hastanelerde tedavi altına alındı.
Yakınlarınca ya da ambulanslarla Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere kentteki çeşitli hastanelere getirilen vatandaşların, ilk tedavilerinin ardından taburcu edildiği öğrenildi.
Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilen yaralılardan Harun Yeni ise kurbanlık hayvanın yatırılması sırasında düşerek parmağını kırdığını söyledi.
- Giresun
Giresun'da kurban kesimi sırasında çeşitli yerlerinden yaralanan 15 kişi hastanelere başvurdu.
Vatandaşlar bayram namazı sonrası kurbanlıklarını keserek dini vecibelerini yerine getirirken, kurban kesmeye veya kasaplara yardım etmeye çalışırken yaralanan vatandaşlar hastanelere başvurdu.
Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi ve kentte bulunan özel hastanelerin acil servislerine kurban kesimi sırasında yaralanan 15 kişinin müracaat ettiği öğrenildi.
- Ordu
Ordu'da da kurbanlıklarını kesmeye çalışırken yaralanan "acemi kasaplar" hastanelerde tedavi edildi.
Kurban Bayramı'nın ilk gününde kent merkezinde, kurbanlarını kesmek isteyen ya da kasaplara yardım etmeye çalışan bazı vatandaşlar, çeşitli yerlerinden yaralandı.
Kurban kesimi sırasında yaralanan 6 kişi, kentteki çeşitli hastenelerde tedavi altına alındı.
- Amasya
Amasya'da da kurban kesmek isterken yaralanan 55 kişi hastanelere başvurdu,
Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkilileri, bayramın ilk günü bu tür vakalar için hazırlıkı olduklarını, bayram boyunca benzer vakaları beklediklerini söyledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER