ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2014 Perşembe 13:56

Aç kalan tilki restorandan çıkmaz oldu


Artvin'in Şavşat ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek bulamayan tilki, buradaki bir tatil köyünün çalışanlarınca besleniyor.
Çalışanların "Gofret" adını verdiği tilki yaklaşık bir aydır akşamları, ilçeye 10 kilometre mesafedeki tatil köyünün restoranına gelip, çalışanların verdikleriyle karnını doyurduktan sonra gidiyor.
İşletme sahibi Metecan Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 19 yıldır bölgede tesis işlettiğini ve ilk defa böyle bir durumla karşılaştıklarını ifade ederek, "Tilki yaklaşık bir ay önce burada geldi. Olumsuz hava koşullarından dolayı aç kaldığını fark ettik, önüne bir şeyler koyduk, karnınını doyurduktan sonra ayrıldı. Sonraki günler de gelmeye başladı. Onu tavuk, balık gibi yiyeceklerle besledik, bize iyice alıştı ve artık her akşam geliyor. Müşterilerimiz görünce şaşırıyor ama bir süre sonra onlar da alışıyor" dedi.
Tilkinin insanlara zarar vermediğini anlatan Çelik, "Müşterilerimiz tilkinin görüntü ve fotoğrafını çekiyorlar. Sadece tilkiyi görmek için restorana gelenler de oluyor. Umarız kış bittikten sonra da buradan uzaklaşmaz, ona çok alıştık. Bunu bekleyip göreceğiz, kalırsa ona en iyi şekilde bakmaya devam edeceğiz" dedi.
Bu arada, bir vatandaş tarafından çekilen görüntüde, tilkinin restoranda serbestçe dolaştığı, çalışanların elinden beslendiği görülüyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER