ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 11:29

Abidinpaşa’ya yeni 'Aile Merkezi ve Bilgi Evi'


Aile Merkezi ve Bilgi Evleri’ne Abidinpaşa Mahallesi’nde bir yenisini daha ekleyen Ankara Mamak Belediyesi, merkezin yapımını tamamladı. Kadınlara ve çocuklara hizmet verecek tesis her türlü konforu içinde barındırıyor.

Aile merkezi, bilgi evi, kapalı pazar yeri ve spor alanı olarak aynı anda hizmet verecek tesis hizmet için gün sayıyor. Aile merkezlerinin ilçenin sosyal yaşamına katkı sağladığına dikkat çeken Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Yatırımlarımızı, ilçemizin gelişimini ve değişimini yönlendirecek nitelikte uyguladık. Kadınlarımızın ve çocuklarımızın ikinci adresi olacak tesis açılış için gün sayıyor.” dedi.

Genci, yaşlısı ve çocuğuyla toplumun her kesiminin eğitim, sanat ve kültür hizmeti alması için hiçbir detayı atlamayan Mamak Belediyesi, aile merkezleri ve bilgi evleri hizmeti ile kadınların ve çocukların güvenli ve huzurlu bir ortamda vakit geçirmelerini amaçlıyor. Abidinpaşa Mahallesi’nde bilgi evi, kapalı pazar ve spor alanı olarak hizmet verecek tesis 4 katlı olup, bin 600 metrekare kapalı alandan oluşuyor. 353 metrekaresinde fitness salonları ve soyunma odalarının bulunduğu bodrum katı, bin 196 metrekarelik alt zemin katta 2 adet zabıta odası ve 987 metrekare kapalı pazaryeri, bin 362 metrekarelik üst zemin katta atölyeler ve spor kompleksi ve 255 metrekarelik birinci katta bilgi evi bulunuyor. Merkezde ücretsiz olarak kişisel gelişim kursları, seminerler ve toplantılar yapılacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER