ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 17:36

Abe: Erdoğan'a sözümü tuttum

Abe: Erdoğana sözümü tuttum

Marmaray açılışında Japonya Başbakanı Abe olimpiyat anısını anlattı.


Marmaray açılışında konuşan Abe Türkiye’ye övgüler dizdi. Abe, olimpiyat seçmeleri sonrası Erdoğan'la arasında geçen olayı anlattı. Abe aynı zamanda Erdoğan'la arasında geçen bu olay yüzünden Marmaray'a gelme kararı aldığını söyledi.

ERDOĞAN BENİ ÇOK ETKİLEDİ

Japon Başbakan Abe, 'Olimpiyatları kaybettiğiniz an Erdoğan'ın bana sarılması, beni çok etkiledi. Beni buraya çağırdı ve Marmaray'a geldim' dedi.
 

ERDOĞAN'A SÖZÜMÜ TUTTUM

" Türk halkını geleneklerini özenle korumak için gayret gösterdi. Asyanın doğusundan gelen tarihi gelen bizler asyanın batısında yaşayan sizlerin zorluklarını çok iyi biliyoruz." dedi. Abe, Mayıs ayında Erdoğan ile görüştüğünü o gün Olimpiyatlar için yarıştıklarını kim kazanırsa birbirlerini tebrik edecek demiştik. 7 Eylül'de Tokyo kararı çıktıktan sonra Erdoğan yanıma geldi ve beni kutladı. O gün Erdoğan'dan yürekten etkilendim. Başbakan Erdoğan, bu projenin kendileri için önemini anlattı ve ben bugün Başbakan Erdoğan'a sözümü tutmuş oluyorum.

Şimdi gelin Tokyo'dan başlayıp İstanbul'dan geçen Londra'ya ulaşın demiryolunun hayalini birlikte kuralım. Metropol'e geldiğimde şunu anladım İstanbul ve Tokyo Asya'nın iki kanadıdır

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER