ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2014 Cuma 12:01

Abdurrahman Dilipak: Suriye fotoğrafları herşeyi ortaya çıkardı


Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak, "Suriye ile ilgili yayınlanan fotoğraflar her şeyin apaçık ortaya çıkmasına sebep oldu." dedi.

Moral FM’de yayınlanan Sabah Gündemi programına konuk olan Dilipak, yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Kamuoyuna yansıyanların senelerdir sürdüğüne söyleyen Dilipak, "Suriye’deki vahşet sadece savaş içerisinde yaşanmıyor Suriye’de iç savaş yokken de kan ve gözyaşı üzerine kurulu bir rejim vardı. Yaşananlar aynı. Sadece kimse duymuyordu şimdi ise görülüyor. Esed rejiminin kanlı diktatörlüğünün işlediği cinayetler yarım asırdır devam ediyordu." diye konuştu. Dilipak, Suriye’de direniş olmasaydı bu kadar kişinin ölmeyeceği görüşünü de desteklemediğini kaydetti.

Türkiye’de muhalefet partisinin yayınlanan fotoğraflardan sonra sessiz kalmasını da eleştiren Dilipak, "Haksızlıklar karşısında susanlar dilsiz şeytanlardır. CHP aynı zamanda Ergenekon’un değil Esad’ın da avukatlığını yapıyordu. Suç ortakları oldukları için ne yapacaklarını bilmiyorlar. Kılıçdaroğlu, utancından konuşmuyordur." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER