ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2013 Perşembe 17:51

Abdurrahman Dilipak: 'Bu ilk etap, arkası gelecek'

Abdurrahman Dilipak: Bu ilk etap, arkası gelecek

İslami kesimin önde gelen yazarlarından Abdurrahman Dilipak'tan çarpıcı iddialar...


İslami kesimin önde gelen gazeteci ve yazarlarından Abdurrahman Dilipak, 17 Aralık'ta başlayan İstanbul merkezli operasyonları 24 TV ekranında Betül Soysal Bozdoğan'ın sunduğu 24 Dakika programında değerlendirdi.

İşte Abdurrahman Dilipak'ın açıklamaları:

"BU iLK ETAP, ARKASI GELECEK"

"Eskiden darbeler ordu içerisinde yuvalanan bir çete tarafından gerçekleştiriliyordu ve silahlı kuvvetler buna aracı olarak kullanılıyordu. Şimdi bir cemaat yapılanması içersindeki bir kripto grup, bu defa polis üzerinden bir operasyon yapıyor. Bu işin daha ilk etabı. Bunun arkası da gelecek çünkü bu sadece Türkiye'de olup biten bir olay değil Amerika,İngiltere ve İsrail'in de işin içinde olduğu, sadece iktidarın değil bir adım sonrasında İHH'nın ve bazı İslami Vakıfların da hedef seçildiği uluslararası bir komplodan söz ediyoruz."

3 AYRI SORUŞTURMA AYNI GÜN SERVIS EDILDi

"Derin devletin asker üzerinden darbe yaptığı dönemden paralel devlet de denilen yapıların polis üzerinden operasyonlar yaptığı bir döneme geldik. Yakından baktığınız zaman olayların gerçekliği, arkasındaki komplonun gizlenmesi için bir bahane aslında. Bu soruşturma bugüne has birşey değil. 3 ayrı soruşturma ve 2012'lerde başlamış.. ama tam da bu günlerde üçü birden ve aynı yöntemlerle servis ediliyor."

AĞUYU ALTIN TAS iÇiNDE SUNARLAR, BAL DA ONUN SUÇ ORTAĞI

"Ağuyu altın tas içinde sunarlar, bal da onun suç ortağı... Bir komployla karşı karşıyayız ve suret-i hak'tan gözükerek yapılmak istenen bir iş bu ve bu komplo dershane olayının da toplumu böyle bir olaya hazırlamak için iktidarın halk desteğini kaybetmesini sağlamak için bir komplo olduğunu ve gezi olaylarının da aynı sürecin bir parçası olduğunu görüyorsunuz."

HABERAL, DERIN DEVLET iLE PARALEL DEVLET ARASINDAKI iŞBIRLIĞINi SAĞLADI

"Ben öyle dşünüyorum ki 28 Şubat öncesinde derin devlet yargılama süreçlerine de uluslararası bir müdahale oldu. Haberal'ın dışarı çıkarılması bu anlamla çok önemliydi ve Haberal, derin devlet yapılanmasıyla paralel devlet yapılanması arasındaki diyalog ve işbirliğini sağladı. Yoksa aksi halde bu paralel devlet ile Koç arasındaki bu yakınlaşma ya da bir takım iç dinamiklerin böyle bir olay konusunda oryante edilmesi kendiliğinden olacak bir hadise değil. "

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER