ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Temmuz 2014 Cuma 16:14

Abdullah Cömert davasında flaş gelişme

Abdullah Cömert davasında flaş gelişme

Abdullah Cömert’in davasında tutuksuz olarak yargılanan sanık A.K.’nin tutuklu yargılanması için avukat Hatice Can yeniden dilekçe verdi.


Hatay’da Gezi Parkı odaklı eylemler sırasında başına isabet eden gaz fişeği nedeniyle hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in davasında tutuksuz olarak yargılanan sanık A.K.’nin tutuklu yargılanması için avukat Hatice Can yeniden dilekçe verdi.
Davanın Hatay Adliyesi’nde görülen ilk duruşmasına doktor raporu alarak katılmayan sanık A.K’nin tutuklu yargılanması için daha önce de dilekçe veren Cömert ailesinin avukatı Hatice Can, bu kez Hatay 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne verdiği dilekçeden umutlu olduğunu belirtti. Can, yapılan başvuru sonucunda aynı suçlamayla yargılanan Ethem Sarısülük davası sanığı A.Ş.’nin tutuklanmasına karar verildiğini söyledi. Sanığın tutuklanması talebini içeren dilekçenin dayanaklarını da belirttiklerini ifade eden Can, "Sanık A.K.’nin kaçma şüphesi bulunuyor, ayrıca duruşmaya gelmemek için aldığı raporun inandırıcılığı bulunmuyor. Bunun yanı sıra Ethem Sarısülük davasında hakimin sanığa verdiği tutuklama kararı da bu itirazımızın ana nedenleri arasında yer alıyor” dedi.
İtiraz dilekçesini bugün Hatay 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunduklarını söyleyen avukat Can, mahkemenin dilekçeyi önümüzdeki hafta değerlendireceğini ve kararı açıklayacağını ifade etti.
 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER