ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2013 Cuma 14:24

Abdülkadir Molla'nın cenaze namazı kılındı


Dakka'daki bir cezaevinde dün idam edilen Bangladeş Cemaat-i İslami Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülkadir Molla için Hacı Bayram Veli Camisi'nde gıyabi cenaze namazı kılındı.
Cuma namazı için Hacı Bayram Veli Camisi'ne gelen vatandaşlar, namazın ardından Molla için gıyabi cenaze namazı kıldı, dualar etti, tekbir getirdi.
Namaza katılanlar arasında bulunan Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu üyeleri adına yapılan basın açıklamasında, Bangladeş'in bugünlerde "akıllara ziyan bir hukuk cinayetine sahne olduğu" belirtilerek, "Bizler Ankaralı Müslümanlar olarak şehit Abdülkadir Molla ve idamı sonrasında olaylarda hayatını kaybeden onlarca Bangladeşli şehit kardeşlerimizi selamlıyoruz. Şehidin son sözü ile bitiriyoruz; 'Suçum Allah'tan başkasına kulluk etmemekti, bize kulluk et dediler, ben de asın dedim" ifadeleri kullanıldı.
Öte yandan Molla için Balgat Hamidiye Camisi'nde de cuma namazının ardından Anadolu Gençlik Derneği Ankara Şubesi üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla giyabi cenaze namazı kılındı, dualar okundu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER