ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2014 Pazar 13:44

ABD'nin Adana 2. Konsolosu Ruiz Van'da


ABD'nin Adana 2. Konsolosu James Michael Saxton-Ruiz, "Hukukun üstünlüğü konusunda gördüğümüz eksiklikler var ancak tüm bunlara rağmen ABD olarak bu olayların dışında kalmak istiyoruz. Çünkü bunlar iç meseleler" dedi.

Van'da faaliyet yürütün sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileriyle görüşmek üzere Van'a gelen ABD'nin 2. Konsolosu Ruiz, Vangölü Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.
Cemiyet başkanı Fatih Sevinç ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Ruiz, gazetecilere, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Son zamanlarda Türkiye kamuoyunu meşgul eden gelişmeleri yakından izlediklerini anlatan Ruiz, bazı kesimlerin kendilerini bu tartışmaların içine çekmeye çalıştığını fakat ABD'nin Türkiye'deki son gelişmelerin dışında kalmayı tercih ettiğini söyledi.

Ruiz, ülkede farklı bir çatışma ortamının oluştuğuna dikkati çekerek, "Yolsuzluk iddialarını ciddiye alıp değerlendiriyoruz. Hukukun üstünlüğü konusunda gördüğümüz eksiklikler var ancak tüm bunlara rağmen ABD olarak bu olayların dışında kalmak istiyoruz. Çünkü bunlar iç meseleler" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER