ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 15:32

ABD'li Sierra'nın evine gelen postacı konuştu


Beyoğlu’nda yaşayan ve 8 gündür kendisiniden haber alınamayan Amerikalı Sarai Sierra’nın oturduğu binaya ABD’den posta getirdiğini söyleyen postacı, o sırada Sierra’nın karşısına çıkmadığını, evdeki bir gence evrakları teslim ettiğini anlattı.

Fotoğrafçı Sarai Sierra, İstanbul'u fotoğraflamak için 7 Ocak'ta Türkiye'ye geldi. Sierra, en son Ocak ayının 20’sinde görüldü. Genç kadının 22 Ocak'ta New York’a gidecek uçakta bileti vardı. Ancak Sierra bu uçağa da binmedi. Sierra’nın sağlığından endişe eden ailesi durumu ABD’li ve Türk yetkililere haber verdi. Sierra ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri her yerde 2 çocuk annesi genç kadını arıyor.

Bu arada Sierra’nın Beyoğlu Kömürcü Zeynel Sokak’ta kiralık olarak tuttuğu eve gelen Postacı Aslan Ak, 15-20 gün önce Sierra’nın oturduğu binaya evrak getirdiğini ancak Sierra’yı görmediğini söyledi. Zile bastığını ama karşısına kimsenin çıkmadığını anlatan Postacı, “Posta USA’dan yani ABD’den gelmişti. Evrakları teslim ettim. Postayı, bodrum katta bulunan kişiye verdim. İsmi Yiğit’ti galiba. Devamlı ona da evrak geliyordu. Genç bir arkadaş kalıyordu. Kaybolan genç kadının postası ABD’den geldi.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER