ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Temmuz 2014 Salı 00:12

ABD'li müsteşar istenmeyen kişi ilan edildi

ABDli müsteşar istenmeyen kişi ilan edildi

ABD Dışişleri Bakanlığı, Bahreyn'in "iç işlerine açık şekilde karıştığı" için Krallık tarafından istenmeyen kişi ilan edildi.


ABD Dışişleri Bakanlığı, Bahreyn'in "iç işlerine açık şekilde karıştığı" için Krallık tarafından istenmeyen kişi ilan edilen Demokrasi, İnsan Hakları ve İşgücünden Sorumlu ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Tom Malinowski'nin hala bulunduğunu ve ziyaretini tamamlamadığını bildirdi.
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, günlük basın brifinginde, konuyla ilgili soru üzerine, "Müsteşar Malinowski Bahreyn'de. Bahreyn'de kalıyor ve bugün hala Bahreyn'de" ifadesini kullandı.
Malinowski'nin Bahreyn ile ABD'nin ikili ilişkilerini güçlendirmek ve Kral Şeyh Hamad bin İsa el-Halife'nin reformlarını desteklemek için bu ülkede bulunduğunu anlatan Psaki, "Bu ziyaret henüz tamamlanmadı. O hala sahada bulunuyor ve biz hükümet yetkilileriyle yakın temas halindeyiz" dedi.
Bahreyn'de milletvekilleri geçen yıl da hükümetlerinden, ABD büyükelçisinin Bahreyn'in iç işlerine karışmasını ve hükümet aleyhindeki kişilerle görüşmesini engellemesi çağrısında bulunmuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER