ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 14:54

ABD'den İstanbul emniyetine ziyaret

ABDden İstanbul emniyetine ziyaret


ABD Savunma Bakanlığı’na bağlı bir heyet, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Ziyarette, ABD Savunma Bakanı’nın Uyuşturucu ve Küresel Tehditlerle Mücadeleden Sorumlu Yardımcısı Caryn C. Hollis’in yanı sıra ABD Uyuşturucuyla Mücadele Örgütü (DAE) yetkilileri de yer aldı.

Türkiye’de bulanan ABD Savunma Bakanı’nın Uyuşturucu ve Küresel Tehditlerle Mücadeleden Sorumlu Yardımcısı Caryn C. Hollis, ziyaretinin İstanbul bölümünde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Caryn C. Hollis ve ABD Uyuşturucuyla Mücadele Örgütü yetkililerini Narkotikten Sorumlu İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı ve İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Özcan Bulduk ağırladı. ABD’li heyet saat 10.00 sıralarında geldiği emniyetten saat 12.45’te ayrıldı.

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda, uyuşturucu kaçakçılığı ile ilgili genel konular ve uluslararası tehditlerin konuşulduğu öğrenildi.

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü tarafından son günlerde yapılan operasyonlarda gözaltına alınan uluslararası uyuşturucu kaçakçılarının da toplantıda konuşulduğu ifade edildi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER