ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ağustos 2014 Cuma 09:18

ABD’den 'Davutoğlu' açıklaması

ABDden Davutoğlu açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti Genel Başkan adayı gösterilmesiyle ilgili "Türkiye'deki bir sonraki başbakanla çalışmayı sabırsızlıkla beklediklerini" belirtti.


ABD Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti Kongresi’nde yeni genel başkan ve başbakan adayı olarak gösterilmesine yönelik bir açıklama yaptı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, günlük basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Anladığım kadarıyla bu bir aday gösterme. Şu anda sonuca ulaşması gereken bir süreç var. Yeni başbakan kim olursa olsun kendisi ile çalışmayı bekliyoruz. Bu süreç sona erene kadar yorum yapmaktan uzak duracağımızı düşünüyorum.” dedi.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin, Ahmet Davutoglu ile sürekli iletişim halinde olduğunu hatırlatan Harf, ikilinin Gazze ve diğer meselelerde yakın çalıştıklarını ve bu hafta bir kaç kez görüştüklerini dile getirdi.

Bir başka soru üzerine Harf, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin, bakanlığı boyunca Davutoğlu ile çok yakın bir çalışma içerisinde olduğunu, bu hafta da onunla özellikle Gazze konusunda ve diğer konularda birden fazla görüşme yaptığını kaydetti.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER