ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Haziran 2013 Pazar 00:29

ABD'de 'yalancı' CNN'e siyah çelenk

ABDde yalancı CNNe siyah çelenk


Her şey Türkiye İçin Platformu, CNN New York binasının önüne üzerinde "Türk halkı CNN'nin manipülasyonunu asla unutmayacak" yazılı siyah çelenk bıraktı.

Manhattan'daki Foley Parkı'nda "Her şey Türkiye İçin Platformu" tarafından düzenlenen mitinge katılan vatandaşlar, mitingin ardından Central Park'ın girişinde toplandı.

Buradan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek veren ve CNN'in gezi parkı olaylarını işleme biçimine tepki gösteren dövizler ve Türk bayraklarıyla söz konusu TV kanalının New York binasının önüne kadar yürüyen vatandaşlar, girişe "Türk halkı CNN'in manipülasyonunu asla unutmayacak" yazan siyah çelenk bıraktı.

Grup adına açıklama yapan Emine Yılmaz, Gezi Parkı odaklı gelişmelerde medyanın rolüne değinerek, eylemleri haberleştiren CNN'in gerçekleri yansıtmak yerine olayların provoke edilerek büyütülmesine destek verdiğini söyledi.
Yılmaz, "Biz bu provokasyonu ve saptırmayı reddediyor ve kınıyoruz" dedi.

Bu sırada açılan "CNN show is over" pankartı dikkati çekti.

Açıklamanın ardından grup "Yalancı CNN" sloganları eşliğinde CNN binasından Times Square'a kadar yürüdü.
Burada da Dç. Dr. Osman Kandara, CNN'in "yanlı yayınlarını" eleştiren bir konuşma yaptı. Konuşmayı New Yorklular ve çevredeki turistler de merakla takip etti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER