ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Ekim 2013 Çarşamba 15:36

ABD'de Kurban Bayramı kutlanıyor


ABD'nin başkenti Washington ve civarında yaşayan Türkler, Türkiye'nin Washington Büyükelçiliğinde bir araya gelerek Kurban Bayramı'nı kutladı

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Namık Tan ve eşi Fügen Tan, Büyükelçilik Konutu'nda çocuklarıyla kutlamaya katılan Türk-Amerikan toplumu üyeleriyle tek tek bayramlaştı. Çocuklara harçlık dağıtan Tan, katılanların bayramını kutladı. Resepsiyonda, misafirlere Türk mutfağından yemekler ikram edildi.

Bayram dolayısıyla kutlama mesajı da yayımlayan Tan, toplumsal dayanışma ruhunun kuvvetlendiği, dargınlıkların sona erdiği ve kardeşlik duygularının derinden hissedildiği Kurban Bayramı'nı bu yıl da birlik ve beraberlik içinde kutlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tan, bayramın, Türk Amerikan toplumuna huzur ve sağlık getirmesini, kardeşlik ve dayanışma hislerini daha da pekiştirmesini diledi.

Türkiye'nin yakın coğrafyasında yaşanan tarihi dönüşüm sürecinin, Türkiye'nin bölgesinde bir istikrar kaynağı olarak önemini ortaya koyduğunu ve uluslararası alandaki ağırlığını pekiştirdiğini vurgulayan Tan, mesajında, "Türkiye, demokratik ve çağdaş yapısı, güçlü ekonomisi ve üstün diplomatik yetenekleriyle küresel konularda etkinliğini her geçen gün artırmaktadır. Ülkemiz, zengin tarihi ve kültürü ile halkımızdan aldığı büyük güçle, Ulu Önder Atatürk'ün çizdiği hedef doğrultusunda muasır medeniyetler arasındaki yerini sağlamlaştırmaktadır. Kurban Bayramı'nı bu yıl da Türk milletinin çalışkanlık, kararlılık ve azim gibi güce hasletleri neticesinde ülkemizin uluslararası alanda ulaşmış olduğu bu saygın konumun haklı gururunu yaşayarak kutlamaktayız" ifadesine yer verdi.

Tan, mesajında ayrıca ABD'deki Türk toplumunun, gerek Türkiye'nin tanıtımı, gerek milli meselelerin ABD kamuoyunda anlatılması doğrultusunda sürdürdüğü çalışmaların memnuniyet verici olduğunu kaydetti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER