ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 14:23

ABD savaş gemisi Samsun'dan ayrıldı


Pervanelerinde oluşan hasar nedeniyle Samsunport Sanayi Rıhtımı'nda bekletilen ABD Deniz Kuvvetleri'ne ait "USSTaylor" savaş gemisi, tamiri tamamlanmamasına rağmen rıhtımdan ayrıldı.

Savaş gemisi, Samsunport'a ait iki römorkör ve Romanya'dan gelen bir römorkör tarafından çekilerek rıhtımdan çıkarıldı. Pervaneleri arızalı olduğu için gemiyi, tamiratının yapılacağı Yunanistan'ın Girit Adası'na kadar Romanya'dan gelen römorkörün çekeceği bildirildi.

Rıhtımdan ayrılışı sırasında Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı'na ait botlar ile Samsun Emniyet Müdürlüğü Deniz Şube Müdürlüğü botları savaş gemisine eşlik etti. Gemi iyice kıyıdan uzaklaşınca, önünde bulunan balıkçı tekneleri uyarılarak gemiden uzaklaşmaları istendi.

Sahilde gezinen vatandaşlar da geminin ayrılışını ilgiyle izledi.

Karadeniz'de seyir halinde olan ve yakıt ikmali için Samsun Limanı'na demir atan ABD Deniz Kuvvetleri'ne ait "USS Taylor" savaş gemisi, liman girişinde pervanelerinde oluşan hasarın giderilmesi için 12 Şubat Çarşamba günü Samsunport Sanayi Rıhtımı'na çekilmişti. Geminin, bakım ve onarımının ardından kentten ayrılacağı açıklanmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER