ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 12:31

"ABD haydut devlet olarak dünyaya korku salıyor"


Balyoz Darbe Planı davasının Yargıtay'daki temyiz duruşması devam ediyor. Yargıtay 9. Ceza Dairesi'ndeki duruşmada sanık Ergin Saygun, Gökhan Gökay ve Fatih Musa Çınar'ın avukatı Vasfi Sedat Küçükyılmaz savunma yaptı.

Müvekkili Saygun'un duruşmaya geleceğini; fakat ayağı şiştiği için tedavi görmesinden dolayı gelemediğini ifade eden Küçükyılmaz, hüküm ispatlanıncaya kadar sanığın masum olduğunu; ancak 'hayır sanık suçludur' dendiğini savundu.

Roma imparatorlarının 'Halk bizden nefret ediyor mu?' diye sorduğunu ve 'evet' cevabını aldığını anlatan Küçükyılmaz, şöyle devam etti: " 'Korkuyorlar mı?' diye soruyor, evet yanıtın alıyorlar. İmparatorlar, 'korktukları sürece istedikleri kadar nefret etsinler' diyor. Bu durum aynen devam ediyor. ABD bir haydut devlet olarak dünyaya korku salıyor. Onun benzerleri de kendi halkına korku salıyor. Ortada suç yokken, 324 kişi tutukludur ve ağır cezalar almışlardır. Askerin karısı dul, çocukları da yetim derler, bu hususu dikkate alarak kararı bozmasını talep ediyorum."

Gazeteci-yazar Mehmet Baransu'nun gizli belgeleri ele geçirdiğini iddia eden Küçükyılmaz, ancak konuya ilişkin bir soruşturma açılmadığını kaydetti. Balyoz'un komplo ve siyasi bir dava olduğunu ileri süren Küçükyılmaz, Amerika'nın da bunun içinde olduğunu savundu. Çözüm süreciyle Balyoz davasının ilintili olduğunu iddia etti.

Duruşmaya öğlen arası verildi. Dava, saat 13.00'de kaldığı yerden devam edecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER