ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2014 Perşembe 08:29

ABD Büyükelçiliği önünde şüpheli çanta paniği

ABD Büyükelçiliği önünde şüpheli çanta paniği

ABD)'nin Ankara Büyükelçiliği’nin personel giriş kapısına yakın bir noktaya bırakılan şüpheli çanta paniğe sebep oldu.


Amerika Birleşik Devletleri (ABD)'nin Ankara Büyükelçiliği’nin personel giriş kapısına yakın bir noktaya bırakılan şüpheli çanta paniğe sebep oldu.
Polis, elçiliğin bulunduğu sokağı trafiğe kapattı, uzman ekiplerin incelediği şüpheli paketten giyim eşyası çıktı.

Olay, dün akşam saat 18.30 sıralarında Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan ABD Büyükelçiliği’nin personel girişi önünde gerçekleşti. Elçilik yetkililerinin 'büyükelçilik önünde şüpheli çanta' ihbarı üzerine Ankara polisi harekete geçti. Bölgeye terörle mücadele şubesi başta olmak üzere birçok ekip sevk edildi.

Bölgeye gelen ekipler çevre güvenliği aldı ardından bomba uzman ekiplerine bilgi verdi. Elçilik önünden geçmeye çalışan vatandaşlar, buradan uzaklaştırıldı. Elçilik çalışanları için de konuyla ilgili anonsla bilgi verildi ve tedbirli olmaları istendi. Olay yerine gelen bomba imha uzmanı çantaya müdahale etmek üzere özel kıyafetini giydi. Bomba uzmanı güvenlik önlemlerinin tamamlanmasının ardından çantaya yaklaşıp, fünye yerleştirdi. Bir süre sonra çanta büyük bir gürültüyle patlatıldı. Daha sonra yapılan incelemede çantada giyim eşyası bulunduğu tespit edildi.

Trafiğe kapatılan yol yeniden normale döndü.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER