ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 12:52

ABD Adana Konsolosu, Reyhanlı'ya çelenk bıraktı

ABD Adana Konsolosu, Reyhanlıya çelenk bıraktı


Amerika Birleşik Devletleri Adana Konsolosu John L. Espinoza, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 51 kişinin hayatını kaybettiği patlamaların olduğu yere çelenk bıraktı. Konsolos Espinoza, ayrıca Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi’ye taziyelerini iletti.

İlçede 11 Mayıs'ta meydana gelen 2 ayrı bombalı saldırıda 51 kişi hayatını kaybetmiş 222 kişi de yaralanmıştı. Bölgeye gelerek saldırılar hakkında Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler'den bilgi alan Konsolos John L. Espinoza, daha sonra patlamada zarar gören belediye binasına geçti. Burada Başkan Hüseyin Şanverdi ile görüşen Espinoza, taziyelerini iletti. Espinoza, yaşanan saldırıdan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Reyhanlı Belediye Başkanı Şanverdi ise "Suriye'de dökülen kan buraya kadar sıçramıştır. Türkiye'ye gelmiştir. Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere tüm Birleşmiş Milletler ve diğer ülkelerinin bu zulmü durdurmalarını talep ediyorum." dedi.

Suriye'de kimyasal silah kullanıldığı yönündeki iddialar hakkında da gazetecilerin sorunlarını yanıtlayan Espinoza, "Biz iddialardan haberdarız. Kanıtları da incelemeye çalışıyoruz. Bütün bunları incelemek üzere Birleşmiş Milletlerin başlattığı çalışmaları da destekliyoruz." diye konuştu.

Espinoza, kayıpların yaşandığı belediye binasında yaptığı görüşmenin ardından, patlamanın meydana geldiği alana çelenk bıraktı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER