ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Kasım 2012 Pazartesi 18:52

Abant'ta İlahiyat Fakültesi’nin temeli atıldı

Abantta İlahiyat Fakültesinin temeli atıldı


Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ne yapılacak olan ilahiyat fakültesinin temeli atıldı. Fakülte, hayırsever işadamı Ali Ericek tarafından yaptırılacak.

Temel atma töreni öncesi açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “1980 yılından bu güne kadar hayalini kurduğumuz bir çalışmanın bu gün gerçekleşmiş olması aynı zamanda Bolumuzun çok önemli firmalarından olan Erpiliç’in bu işi yüklenmiş olması ve adını taşıyan bir fakültenin buraya yapılmış olmasının hazzını hep beraber yaşıyoruz.” dedi.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu arkasındaki fakülte temel atma töreninde İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cağfer Karadaş tarafından bir açılış konuşması yapıldı.

Erpiliç A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Ericek, “Erpiliç olarak Abant İzzet Baysal Üniversitesi ile beraber bugün temelini atacağımız ilahiyat fakültesinin başta üniversitemize, Bolumuza ve tüm Türkiye’ye hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Toplumların ilerlemesi huzur ve refahın tesis edilmesi sadece maddi büyüme ve kişi başı gelirle olmuyor. Manevi yönden de zengin bir toplum olmamız gerekiyor. Biz Erpiliç olarak bu görüşe çok önem veriyoruz. Burada temelini attığımız ilahiyat fakültesinin bu amaca önemli bir katkı yapacağını düşünüyoruz. Erpiliç olarak bölge ve ülke ekonomisine sağladığımız katkının yanında yetişmiş insan gücümüzü çoğaltma noktasında her zaman üniversitemizin, belediyemizin ve diğer kamu kurumlarımızın yanında olduğumuzu kendimize bir görev telakki ediyoruz.” dedi.

“FAKÜLTE BİNASINA İLK HARCI KOYMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun da, “Bu gün hem üniversitemiz, hem de şehrimiz için çok önemli bir eğitim yatırımı olarak gördüğümüz hayırsever işadamı Ali Ericek tarafından üniversitemize armağan edilecek olan ilahiyat fakültesi binasına ilk harcı koymanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Hayırsever işadamımız Ali Ericek üniversitemiz bünyesinde ki yükseköğretime katkıda bulunarak önemli bir hizmeti memleketine ve ülkesine kazandıracaktır. Abant İzzet Baysal Üniversitesi yönetimi olarak bilimin vazgeçilmez bir alanı olan İlahiyat alanında bu önemli hizmetin üniversitemize ve Bolu’ya kazandırılmasına vesile olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu

Vali İbrahim Özçimen, “Ericek ailesi bizim Göynük ilçemizde her şeyimiz. Yani Göynük ile ilgili bir sıkıntımız yok. Dara düşsek biliyoruz ki Ericek ailesi var. Kaldı ki Ericek ailesi kendilerine gideni hiçbir zaman geri çevirmemiş bir aile. Böyle ailelerin sayısının artmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu vesile ile Ali Ericek’i saygıyla anıyorum. Kendileri hem ülkenin en büyük sanayicilerinden, hem de mütevazi ve hayırsever kişiliği ile örnek bir insan. Burada inşallah bir yaramızı sararak büyük bir esere imza atıyorlar.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise 32 yıldır ilahiyat fakültesi hayalinin olduğunu, bu hayalinin ise bu gün gerçekleştiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından 2013 yılı sonunda hizmete girmesi beklenilen ilahiyat fakültesinin temeli atıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER