ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 11:49

'AB Süreci Yerelde Başlar'

AB Süreci Yerelde Başlar


Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın himayelerinde Bakanlık tarafından yürütülen ve İngiltere’nin Ankara Büyükelçiliği tarafından desteklenen 'Türk Yerel Medyası AB Yolunda' projesi 2013 yılında tekrar başlıyor.

'AB Süreci Yerelde Başlar' anlayışı ile başlatılan ve yerel medya mensuplarının Avrupa Birliği konusunda bilgi düzeyini artırmak amacıyla Türkiye çapında gerçekleştirilecek 'Türk Yerel Medyası AB Yolunda' projesiyle Türkiye’nin 7 ilinde bölgesel bilgilendirme seminerleri düzenlenecek.

Proje kapsamındaki birinci bölgesel bilgilendirme semineri, 14-15 Ocak 2013 tarihlerinde Afyonkarahisar’da gerçekleştirilecek. Seminer; Afyonkarahisar, Ankara, Bilecik, Eskişehir, Kırıkkale, Kırşehir, Kütahya, Uşak illerinde bulunan gazete, televizyon, dergi, radyo ve internet alanında çalışan yerel medya mensuplarının başvurularına açık.

Türkiye çapında, gazete, televizyon, dergi, radyo, internet olmak üzere tüm yerel medya mensuplarına hitap eden 'Türk Yerel Medyası AB Yolunda' projesi ile yerel medyanın, Türkiye’nin AB’ye katılım sürecini daha yakından takip edebilmesi ve sürece dâhil olması amaçlanıyor.

Bu projeyle, Avrupa Birliği Bakanlığı, bütün yurda yayılarak yerel medyayla bir araya geliyor ve AB sürecinin, günlük hayata ne getirdiği ve medyaya yönelik proje ve programlar, çevre, enerji, tarım vb. sektörel konulara ilişkin bilgilendirmede bulunuyor. Avrupa Birliği Bakanlığı, katılımcılara, çalışmalarında AB sürecini takip etmelerini kolaylaştıracak bilgiler de veriyor.

'Türk Yerel Medyası AB Yolunda' projesinin ilki kapsamında, 2011-2012 yıllarında İstanbul, Ankara, Erzurum, Elazığ, Sivas, Ordu, Şanlıurfa, İzmir, Muğla ve Mersin olmak üzere 10 ilde bölgesel bilgilendirme seminerleri düzenlenmişti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER