ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 14:05

AB projesiyle öğrencilere Almanya gezisi

AB projesiyle öğrencilere Almanya gezisi


Yozgat Çekerek Şehit Özgür Ocak Çok Programlı Lisesi koordinatörlüğünde hazırlanan 'Küresel Rekabet Ortamında Dış Ticaret İşlemleri' adlı Avrupa Birliği projesi ile öğrenciler Almanya'ya gidecek.

Çekerek Şehit Özgür Ocak Çok Programlı Lisesi Müdüre Ebubekir Türkmen, Çekerek Şehit Özgür Ocak Çok Programlı Lisesi koordinatörlüğünde Ankara Çubuk Ticaret Meslek Lisesi, Kocaeli Gebze Ticaret Meslek Lisesi, Erzurum Tortum Çok Programlı Lisesi ve Şanlıurfa Ayşe-Faruk Pınarbaşı Ticaret Meslek Lisesi ortaklığında hazırlanan ve Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'na sunulan 'Küresel Rekabet Ortamında Dış Ticaret İşlemleri' adlı Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Projesi'nin, Ulusal Ajans tarafından kabul edildiğini bildirdi.

Proje kapsamında, 27 Ocak 2014 ile 23 Şubat 2014 tarihleri arasında ortaklıkta yer alan okullarda eğitim gören 35 öğrenci ve bu öğrencilere refakatçilik edecek 5 öğretmenin, Almanya'nın Frankfurt şehrinde eğitim ve staj faaliyetlerine katılacaklarını ifade eden Türkmen, ''Proje katılımcıları, eğitim ve staj faaliyeti dışında, dış ticaret alanında faaliyet gösteren firmalara ve mesleki eğitim kurumlarına düzenlenecek teknik gezilere katılarak, uygulamaları yerinde görme imkanını elde edeceklerdir. Ülkemizde faaliyet gösteren KOBİ'lerin dış ticaret ile ilgili fırsatlardan yararlanabilmeleri için bünyelerinde dış ticaret alanında eğitim görmüş nitelikli personel istihdam etmeleri gerekmektedir. Proje faaliyetlerimizin başarı ile yürütülmesi sonucunda hem proje ortağı illerde hem de ülke genelinde faaliyet gösteren KOBİ'lerin ihtiyaç duyduğu nitelikle eleman ihtiyacı karşılanmış olacaktır. KOBİ'ler, ancak bu şekilde yeni pazarlara ulaşma şansı yakalayacak ve yabancı sermayenin ülkemize akışını sağlayacaklardır.'' dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER