ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 12:12

AB personeline ‘Euroskills’eğitimi


Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı ve British Council tarafından ortaklaşa düzenlenen Avrupa Birliği’yle Müzakere Sürecinde Yer Alan Personele Yönelik Eğitim Projesi’nin (Euroskills) ikincisi tekrarlanıyor

Bakanlıkların müzakere fasıllarıyla doğrudan ilgili çalışan birimlerine mensup kamu görevlilerinin Avrupa Birliği katılım sürecinde iletişim ve müzakere becerilerini arttırmak amacıyla 2006-2008 yıllarında başlatılan eğitim çalışması 8-10 Nisan 2013 tarihlerinde Bolu Abant’ta gerçekleştiriliyor. Proje kapsamındaki üçüncü ve son grup eğitim Avrupa Birliği Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan seçilen 75 personele yönelik düzenlendi.

Kamu çalışanlarına ‘AB’ye Katılım Sürecine Yönelik Genel İletişim Becerileri’ ile ‘AB’ye Katılım Müzakereleri Becerileri’ konuları anlatılacak.

Euroskills II Projesi ile kamu temsilcilerinin, çalıştay, toplantı gibi platformlara yönelik olarak müzakere ve iletişim becerilerinin artırılması, Türk ve Avrupa kamuoyunu müzakere fasılları hakkında bilgilendirmelerine katkı sağlanması amaçlandı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER