ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Ocak 2014 Pazar 22:27

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu Antalya'da


Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya ve Antalya'nın Türkiye'nin Avrupa'ya açılan bir penceresi olduğunu söyledi.

Çavuşoğlu, AK Parti Alanya Belediye Başkan adayı Hasan Sipahioğlu için Alanya Özel Güzel Sanatlar Akademisi salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Alanya'nın AB için bir örnek olduğunu belirterek, yurt dışındaki soydaşlar ve vatandaşların AB'nin bir parçası, Alanya'da yaşayan Avrupalıların da Türkiye'nin, Antalya ve Alanya'nın bir parçası olduğunu belirtti.

Alanya'nın herkes için yaşanabilir bir şehir olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Alanya'nın hayallerini gerçekleştiriyoruz. Bitmiş, tükenmiş hayallerini yeniden canlandırıyoruz. Bakınız Alanya Gazipaşa Havaalanı. Bu havaalanının geçmişini herkes bilir. Alanya Gazipaşa Havalalanı kapanmışken, inekler otlarken, cihazları başka yerlere gönderilmişken, tekrar o hayallerini gerçekleştirmek için, Alanyalıların isteğini yerine getirmek için tüm gücümüzle çalıştık. İnandık ve bir yola çıktık. Onu da gerçekleştirdik. Şimdi pistin uzatılmasına geldi. En son Başbakanımızın Gazipaşa Havaalanına indikten sonraki açıklamasına sizler de şahit oldunuz. Başkanımızın Alanya'ya olan sevgi ve sevdasını biliyorsunuz. Şimdi o havalanında pisti uzatıyoruz, apronu da genişleteceğiz. Amacımız ne? Daha fazla turist gelsin, Alanyamıza kısa yoldan turist gelsin, Alanya'da fiyatlar artsın. Alanya ve Gazipaşa bölgesi turizm de adeta bir marka olsun. Zaten bir markadır
Alanya, ama marka değeri yükselsin. Alanya ve Antalya, Türkiye'nin Avrupa'ya açılan bir penceresidir."

- "Otobanı inşallah en kısa sürede harekete geçireceğiz"

Çavuşoğlu, böylesine güzel bir şehre, her koldan ulaşımın kolay olması gerektiğini aktararak, o yüzden iktidara geldiklerinin birinci ayında Antalya-Alanya yolunu bitirdiklerini hatırlattı.
Bu yolun şu anda bölgedeki turizmin gelişmesinden dolayı büyük bir yoğunluk yaşadığını ifade eden Çavuşoğlu, şunları kaydetti:
"Böylesine marka olmuş Alanya'ya yeni yollar getirmemiz lazım. Afyonkarahisar, Burdur, Antalya, Alanya otobanını inşallah en kısa sürede harekete geçireceğiz. En kısa zamanda bunun ihalesinin gerçekleşmesi için çalışacağız. Alanya'ya hızlı tren de gerekir. Antalya ile Alanya'nın bağlarını güçlendirmemiz lazım. Bugün Antalya ile Alanya'nın bağlarını kimse koparamaz. AB ile Türkiye arasındaki bağı hiç kimse koparamazsa, Alanya ile Antalya arasındaki kardeşlik bağını da hiç kimse koparamaz."

- Menderes Türel


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel de kürsülerde, makam ya da mevki için siyaset yapmadıklarını söylediklerinde, bu sözlerin zaman zaman popülist görüşler olarak kamuoyunda karşılandığını belirtti.

Türel, AK Parti çatısı altında siyaset yapan herkes için bunun böyle olduğunun altını çizerek, şöyle konuştu:


"İşte bunun en güzel teyidi bu salonda var. AK Parti'de makam ya da mevki odaklı siyaset yapılmaz. AK Parti'de makam ya da mevki hesabıyla siyaset yapanların zaten ömrü kısa olur. Geldikleri gibi de giderler. AK Parti bir hizmet partisidir. AK Parti'de siyaset yapan herkes hizmet odaklıdır. Bu milletin hizmetkarıdır ve bu millete hizmet etmek için yola çıkmış bir kardeşimdir. Bunun en önemli örneklerinden bir tanesi bu kardeşinizdir. Çünkü, belediye başkanlığından ayrıldıktan sonra, milletvekili seçilmeden önce bu partinin sade bir üyesiyken, partim bana sandık görevlisi görevini tevdi ettiğinde, 'Şimdiye kadar ki en onurlu görevlerden bir tanesi partim tarafından bana verilmiştir. Bunun da en iyisini yapacağım' demiş bir kişiyim."

Salonda, Alanya'daki belediye başkan aday adaylığı sürecine katılan bütün adayların bulunduğunu vurgulayan Türel, bunun "Eğer koltuk olmazsa, bize siyasetten Allah'a ısmarladık" diyen bir anlayışın temsilcileri olmamalarından kaynaklandığını kaydetti.

Konuşmaların ardından, protokol üyeler el ele vererek fotoğraf çektirdi.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER