ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 11:03

AA'da 3. Dönem Savaş Muhabirliği eğitimi başladı


Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdür Yardımcısı ve Haber Akademisi Koordinatörü Ahmet Tek, gazetecinin görevinin bulunduğu yerde tehlikeleri fark edebilmek ve zor şartlar altında görevini tamamlayabilmek olduğunu söyledi.
     AA ve Polis Akademisi'nin ortaklaşa yürüttüğü ''3. Dönem Savaş Muhabirliği Sertifika Programı'' Polis Akademisi'nde düzenlenen programla başladı.
     Programın açılışında konuşan Tek, daha önceki programa katılan muhabirlerin aldıkları eğitimden çok yararlandıklarını tespit ettiklerini belirtti.
     Gazetecinin görevinin bulunduğu yerde tehlikeleri fark edebilmek ve zor şartlar altında görevini tamamlayabilmek olduğunun altını çizen Tek, bu nedenle katılımcıları 11 gün sürecek yoğun bir çalışmanın beklediğini söyledi.
     Programda ilk defa yabancı ağırlıklı muhabirlerin eğitim alacağını ifade eden Tek, "Çünkü özellikle Arap Baharı'ndan bu yana her türlü gelişmeye tanık oluyoruz. Bizler için de öncelik sizin can güvenliğiniz" dedi.
     Polis Akademisi adına konuşan Uluslararası Terörizm ve Sınır Aşan Suçlar Araştırma Merkezi (UTSAM) Müdürü Doç. Dr. Süleyman Özeren ise savaş muhabirliği eğitiminin hem AA hem de Polis Akademisi'nin öğrendiği bir süreç olduğunu vurguladı.
     Program kapsamında şu ana kadar 50'ye yakın muhabirin eğitimden geçtiğinin altını çizen Özeren, bu eğitimin muhabirlerin görevine çok önemli katkılar sağlayacağına inandığını kaydetti.
     Konuşmaların ardından eğitimin ilk dersi Görsel Haberler Yayın Yönetmeni Ahmet Sel tarafından verildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER