ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2013 Cumartesi 23:15

AA kameramanına saldırı


İzmir'de düzenlenen izinsiz gösteride, bazı eylemciler, Anadolu Ajansı (AA) kameramanı Hüseyin Kanber'in kamerasını gasbedip, kırmaya çalıştı.
Sosyal paylaşım siteleri üzerinden haberleşerek Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde toplandıktan sonra Lozan Meydanı'na yürüyen eylemcileri görüntüleyen Kanber, göstericilerden bazılarının sözlü sataşmalarına maruz kaldı.
Eylemciler, Kanber'in kamerasını gasbetmeye ve kırmaya çalıştı. Bu kişiler, başka göstericilerin araya girmesiyle kamerasını Kanber'e geri verdi.
Hüseyin Kanber, mesleği gereği olayı görüntülerken eylemcileriden bazılarının yanına gelerek, "Polis misin?" diye sorduğunu söyledi.
Basın mensubu olduğunu gösteren kimlik kartını ibraz etmesine rağmen, eylemcilerin kamerasını gasbetmeye çalıştığını belirten Kanber, şöyle konuştu:
"Bir kameraman olarak sadece görevimi yapmaya çalışıyordum. 15 kişilik bir grubun sözlü sataşmalarına maruz kaldım. Daha sonra bunlardan bazıları kameramı zorla elimden aldı ve kırmaya çalıştı. Defalarca kendilerine basın mensubu olduğumu ve sadece görevimi yapmaya çalıştığımı söyledim. Buna rağmen sözlü sataşmalarını sürdürdüler. Bazı göstericiler araya girdi ve söz konusu kişiler kameramı bana iade etti."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER