ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2014 Çarşamba 13:17

91. yıl dönümünü 91 resimle kutladılar

91. yıl dönümünü 91 resimle kutladılar

Yılmaz Akansu Koleji fuaye salonundaki sergi, 15 gün boyunca misafirlerin beğenisine sunulacak.


Kayseri Yılmaz Akansu Koleji minikleri, Cumhuriyet’in 91.yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde '91 Resimle Cumhuriyetimiz' resim sergisi açtı. 

Okulun görsel sanatlar zümresinin katkısıyla hazırlanan '91 Resimle 91.Yılında Cumhuriyet' temalı resim sergisinin açılışı yapıldı. Açılışa Kılıçaslan Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hanifi Davarcı, Yılmaz Akansu Koleji Müdürü Erdal Öğülmüş, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Serginin açılış kurdelesini kesen Kılıçaslan Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hanifi Davarcı, "Ulusumuz Cumhuriyet yönetim biçimini zor elde etmiştir. Öğrencilerimizin kitaplarda okudukları güçlükleri bizler bu zorlukları yaşamış atalarımızdan dinledik. Öğrencilerimiz de atalarımızın bizlere miras olarak bıraktığı bu kazanıma sahip çıkıyorlar. Öğrencilerimizin yaptığı bu çalışmalar da Cumhuriyete sahip çıktıklarının bir göstergesidir. Bu vesileyle atalarımızı bir kez daha şükranla anıyorum. Bu sergide emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederim." dedi.

    Yılmaz Akansu Koleji Müdürü Erdal Öğülmüş de, "Akansu Koleji’nin misyonu; Cumhuriyet’in temel ilkelerine bağlı, ülkesini muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak nesiller yetiştirmektir. Bu sergimiz de bunun bir örneğidir. Öğrencilerimiz Cumhuriyetimizin temelini ilimle dolduran bireyler olarak yetişmektedir. Sergide emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederim." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER