ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 16:12

9 ildeki suç örgütüne yönelik operasyon


Özel bir meslek eğitim merkezinde sahte belgelerle sınav düzenledikleri, kursa devam etmeyen kişileri kursa katılmış gibi gösterdikleri ya da yerlerine başkalarını sokarak mesleki belge verdikleri iddia edilen 7'si öğretmen 9 kişi tutuklandı.
Antalya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, kursa devam etmeyen kişileri kursa katılmış gibi gösteren ya da yerlerine başkalarını soktukları öne sürülen suç örgütüne yönelik Antalya ile 18 farklı ildeki operasyon kapsamında gözaltında bulunan meslek eğitim merkezinin sahibi O.Ö. ile merkez müdürü Y.B.Ö. ve 7 öğretmen, cumhuriyet savcılığındaki ifadelerinin ardından tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.
Zanlılar, "Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve örgüt faaliyetleri kapsamında resmi ve özel belgede sahtecilik, görevi kötüye kullanmak ve nitelikli dolandırıcılık, rüşvet" suçlamalarıyla tutuklandı.
Operasyon kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan 60 kişiden 51'i emniyetteki ifadelerinin ardından savcılığın talimatıyla serbest bırakılmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER