ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 12:38

80 bin paket kaçak sigara kül oldu

80 bin paket kaçak sigara kül oldu


Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM), çeşitli tarihlerde yakaladığı sigaraları imha etti. Yakılan sigaraların piyasa değerinin 400 bin lira olduğu belirtildi.

Makine Kimya Endüstrisi Kurumu Pirinç Fabrikası Fesih Şubesi İmha Deposu'nda, 80 bin adet sigara kontrollü bir şekilde yakıldı. İmha işleminde ilk olarak çevrede güvenlik tedbiri alındı. Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü’ne ait araçla getirilen sigaralar, tarihi geçmiş mühimmatın imha edildiği alana girişi gerçekleştirildi. Ardından sigaralar, işinde uzman personel tarafından imha edilecek alana tek tek boşaltıldı. Boşaltma işlemi yaklaşık yarım saat sürdü. Daha sonra güvenlik görevlileri tepe şeklini alan sigaraları belirli noktalardan yakmaya başladı. Yakma sırasında imha alanının kapısı çelik kapılarla kapatıldı. Yanma işlemi yaklaşık 1 saat sürdü.

Yanma işlemi sırasında Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi, İl Jandarma Alay Komutanlığı, İl Çevre ve Şehircilik, Gümrük Muhafaza, İl Gıda ve Tarım ve Hayvancılık ile İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından tutanak tutularak yakım tescillendi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER