ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Eylül 2014 Cuma 14:08

8 yaşında olmasına rağmen 80 kilogram

8 yaşında 80 kilo!...

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde henüz 8 yaşında olmasına rağmen 80 kilogram ağırlığa ulaşan Cafer Engin’e devlet eli uzandı.


Günlük yaşantısında ve okulda geçirdiği saatlerde kilosu sebebiyle büyük zorluklar yaşayan obezite hastası Cafer’in durumu, eğitim gördüğü Turgutlu Namık Kemal İlk Okulu Müdürü Uğur Atabaş’ın dikkatini çekti. Atabaş, 3. sınıfa giden öğrencisi Cafer’in tedavi olabilmesi amacıyla İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne başvurdu.

Turgutlu İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli Toplum Sağlığı Teknisyeni İlhami Karşı, okula gelerek Cafer’i tüm tahlilleri yapılmak üzere Turgutlu Devlet Hastanesi’ne götürdü. İlhami Karşı, "Cafer’in görüntüsü bizi çok etkiledi ve işleyişi hızlandırdık. Gerekli çalışmalar yapılacak ve Cafer sağlığına kavuşacaktır" dedi. Hastanede yapılan tetkikler sonucunda Cafer’in diyete başlayacağını belirten İlhami Karşı, Cafer’in sağlığı konusunda resmi işleyişin yanında vicdani desteğin de önemli olduğunu söyledi. Devletin her imkanının kullanılacağını belirten Karşı, "Umarım Cafer sağlığına kavuşur, hem devlet olarak hem de şahsım olarak Cafer’in her zaman yanındayız" ifadelerini kullandı.

Okul basamaklarını inmekte zorlanan, araca binmekte güçlük çeken Cafer tedavi olacağından dolayı çok mutlu. Artık zayıf olmak istediğini ifade eden Cafer,"Zayıflayacağım ve artık kimse beni tanıyamayacak" dedi.
KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER