ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ağustos 2014 Çarşamba 16:08

8 metrelik tekneyi görmedi ve çarptı

8 metrelik tekneyi görmedi ve çarptı

Cankurtaran açıklarında salyanyoz avlamak için çıkan iki arkadaşın bulunduğu tekneye belediyeye ait Gülşenim isimli atık alma gemisi çarptı.


 Cankurtaran açıklarında salyanyoz avlamak için çıkan iki arkadaşın bulunduğu tekneye belediyeye ait Gülşenim isimli atık alma gemisi çarptı. Teknede bulunan Okan Karabacak atlayarak kendisini kurtardı. Kayık sahibi Eyüp Dabanak ve Okan Karabacak kendilerine çarpan gemi tarafından denizden kurtarıldı.

Cankurtaran sahilinde 12.00 sıralarında meydana gelen olay şöyle gelişti. İddiaya göre, balık adam kıyafeti giyen Eyüp Dabanak saylangoz toplamak için denize daldığı sırada arkadaşı Okan Karabacak teknede kaldı. Bu sırada İstanbul Büyükşehir Belediye'sine bağlı M/T Gülşenim isimli atık alma gemisi açıkta demirli bekleyen 8 metrelik tekneyi fark etmedi. Başka bir tekneye çarpmamak için manevra yapan M/T Gülşenim isimli gemi iki arkadaşın tekneye hızla çarptı. Teknede bekleyen Okan Karabacak ise geminin üzerine geldiğini fark edip son anda kendisini denize atarak hayatını kurtarmayı başardı. Geminin çarptığı tekne paramparça olurken parçaları denizde geniş bir çevreye yayıldı.

ÖNCE ÇARPTI SONRA KURTARDI

Suyun altında midye toplayan Dabanak kazanın sesini duyarak su yüzüne çıktığında teknenin parçalandığını fark etti. Denizin ortasında kalan iki arkadaşı tekneye çarpan gemi personeli kurtardı. Polis kazanın gerçekleştiği yerde başka yaralı olma ihtimaline karşı denizden ve karadan arama yaptı. Kaza yerine Deniz polisi ve sahil güvenlik ekipleri sevk edildi. Ekipler, M/T Gülşenim isimli geminin yanına gelerek kazayla ilgili tutanak tuttu.

GEMİNİN ÇARPTIĞINI DENİZDEN ÇIKINCA FARK ETTİM

Teknenin sahibi Eyüp Dabanak “Ben suyun dibindeydim, arkadaşımız demirli vaziyette salyangoz topluyordu. Biz salyangoz toplarken bize çarpan gemide seyir halinde yanımızdan geçmek istedi sanırım. Yanımızda da büyük bir tekne vardı ondan sıyrılırken bize çarptı. Bize çarpmasıyla tekne suyun altına gitti. Teknede 2 kişiydik ama ölüm yok. Herhangi bir sorun yok sadece tekneden mağduruz. Ekipler bizi aldı ilgilendiler sağolsunlar” dedi.


KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER