ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 10:29

8. Boston Kısa Film Yarışması başvuruları başladı


8. Boston Türk Belgesel ve Kısa Film Yarışması'na başvurular başladı.
     Her yönetmen veya yapımcının sadece tek bir filmle katılabildiği Belgesel ve Kısa Film Yarışması'nda yarışma ve yarışma dışı gösterim programları da yer alıyor.
     Belgesel ve Kısa Film Yarışması'na son başvuru tarihi 15 Ağustos 2013. 2013 sonbaharında yapılacak olan yarışmada en iyi film ödülü alacak olan filmler 2014'de 13. Boston Türk Film Festivali programı altında Boston Güzel Sanatlar Müzesi'nde gösterilecek.
     2006 yılından beri her yıl düzenlenen Kuzey Amerika'nın ilk ödüllü Türk belgesel ve kısa film yarışmasının jürisinde Harvard Film Arşivi Direktörü Haden Guest, Phoenix gazetesinin film eleştirmeni Peter Keough, Boston Güzel Sanatlar Müzesi'nin film küratörü Carter Long gibi film konusunda saygın isimler yer alıyor. Jüri'nin yanısıra seyirciler de ''En İyi Belgesel'' ve ''En İyi Kısa Filmi'' belirlemek için yarışmada oy kullanabiliyorlar.
     Türkiye'de ve dünyadaki tüm yönetmen ve yapımcılara açık olan ödüllü yarışmaya başvuruda bulunacak filmler için herhangi bir konu ya da zaman kısıtlaması bulunmuyor. Ancak, filmlerin festival tarihinden önceki iki yıl içinde (2011) çekilmiş olması ve İngilizce altyazılı olması şartları aranıyor.
     Bu yıl 8'inci kez düzenlenecek olan yarışma ve başvuru hakkında daha fazla bilgiye ''www.bostonturkishfestival.org/yarisma'' adresinden ulaşılabilir.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER