ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 12:02

72 köy yolu kapalı


Kar yağışı ve tipi nedeniyle Van, Bitlis, Hakkari ve Muş'ta ulaşıma kapanan 72 köy yolunda, karla mücadele çalışmaları devam ediyor.
     Van Valiliği'nden yapılan açıklamada, kentte geçen hafta etkili olan kar yağışı nedeniyle halen 35 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu belirtildi.
     İl Özel İdaresi ekiplerinin, yağışın etkisini yitirdiği bölgelerde başlattığı çalışmaların aralıksız devam ettiği kaydedilen açıklamada, çalışmaların özellikle yüksek kesimlerdeki yerleşim birimlerinde güçlükle sürdürüldüğü ifade edildi.
     Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü yetkilileri de Van-Bahçesaray, Yüksekova-Dağlıca ve Şemdinli-Alan yollarında halen ulaşım sağlanamadığını, çalışmaların söz konusu bölgelerde devam ettiğini söyledi.
     Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise kentte havanın parçalı ve çok bulutlu, bazı kesimlerde aralıklı kar yağışı beklendiğini kaydetti.
     Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağını belirten meteoroloji yetkilileri, gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yaşanacak buzlanma ve don olayına karşı uyarıda bulundu.
     Ayrıca, kar örtüsü ve artan sıcaklık nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ hadiselerine karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiği bildirildi.
    
     -Bitlis, Muş, Hakkari-
    
     Halen 23 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu Bitlis ile 11 köyle ulaşımın sağlanamadığı Muş ve 3 köy yolunun kapalı olduğu Hakkari'de de yolların açılması için İl Özel İdaresi ekiplerinin başlattığı çalışmalar sürüyor.
     Hakkari Özel İdaresi yetkilileri, dünden bu yana devam eden çalışmalarda yalnızca 1 köy yolunun ulaşıma açıldığını vurgulayarak, özellikle yüksek kesimlerde bulunan yollarda kar kalınlığının 5 metreyi aştığını, ekiplerin hem arazi şartları hem de karla mücadele ettiğini dile getirdi.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER