ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 15:11

72 bin paket kaçak sigara ele geçirildi

72 bin paket kaçak sigara ele geçirildi


Aksaray’da polisin şüphe üzerine durdurduğu kapı yüklü kamyonda, kapıların içine zulalanmış toplam 72 bin paket gümrük kaçağı sigara geçirdi.

Aksaray – Adana Karayolu üzerinde rutin yol kontrolü yapan İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri, şüphe üzerine Ö.T. (36) idaresindeki 27 BM 056 plakalı kamyonu durdurdu. Ehliyet ve ruhsat sorduğu sürücünün tedirgin hal ve hareketlerinden şüphelenen KOM ekipleri, kasasında 110 adet kapı yüklü olan kamyonu aramak için noktaya çektirdi. Burada detaylı bir arama yapan KOM ekipleri, kapıların şeklinin bozuk olduğunu ve anahtar deliğinin olmadığını fark etti. Bunun üzerine kapıları incelemeye alan KOM ekipleri hiç beklemedikleri bir şeyler karşılaştı. Tutkalla yapıştırılmış kapının birini ayıran polis, kapıların içinde kaçak sigara olduğunu tespit etti. Kapıların içine yapılan zula bölmeler karşısında adeta şok olan polis şaşkınlığını gizleyemedi. Kamyondan toplam 110 adet kapıyı tek tek indiren kaçakçılık polisleri, ellerine kazma kürek alarak 110 kapıyı tek tek kırdı. Yaklaşık 5 saat boyunca ellerinde kazma kürekle kapı kıran onlarca polisin çalışması, adeta bir yıkım manzarası oluşturdu.

Kırım işleminin sonunda 110 kapının içinden çeşitli markalarda toplam 72 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Polisin bile şaşkınlıkla islediği zula olayında kamyon sürücüsü Ö.T. ve yanında bulunan M.S. (20) gözaltına alındı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER