ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2014 Salı 20:04

70 yaşında evlendirme vaadiyle dolandırıldı


Tavas ilçesine bağlı Nikfer beldesinde yaşayan 70 yaşındaki İsmail Şeşen, 60 yaşında olduğunu belirttiği bir kadın tarafından evlenme vaadiyle kredi çektirilerek dolandırıldığı iddiasıyla şikayetçi oldu.
Tavas İlçe Jandarma Komutanlığına başvuran Şeşen, arkadaşı vasıtasıyla tanışarak evlenmeye karar verdikleri 60 yaşındaki kadın tarafından, dolandırıldığını öne sürdü.
Şeşen, şikayetinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, eşinin 1,5 yıl önce vefat ettiğini ve tek başına yaşamanın güç gelmesi sebebiyle evlenmeye karar verdiğini, bu doğrultuda arkadaşı M.T. aracılığıyla Köyceğiz'de yaşayan 60 yaşındaki H.Ç. ile tanıştığını bildirdi.
H.Ç'nin evlenmek için kendisinden 2 bin lira nakit para ile 7 bin 500 liralık altın talep ettiğini belirten Şeşen, bunu karşılamak üzere bankadan 8 bin 500 lira kredi çektiğini söyledi.
- "Nikahtan önce para ve altınları alarak kaçtı"
Şeşen, gelin adayının istediklerini yerine getirmesinin ardından 12 Şubat'ta evlenmek üzere nikah günü aldıklarını dile getirerek, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:
"H.Ç ile nikahtan önceki akşam buluştuk. Ben namaz kıldığım sırada o para ve altınlarla ortadan kayboldu. Bunun için jandarmaya şikayetçi oldum. Evlenmek isteyenler, dikkatli olsunlar. Bu şekilde ilk dolandırılan ben değilim, 'başıma gelmez' demeyin. Evlenmek isteyenler, evlenecekleri kişiyi iyice araştırmadan böyle bir işe girmesinler. Şimdi ben cezamı, ömrüm yeterse 3 yıl boyunca her ay 350 lira kredi taksidi ödeyerek çekeceğim."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER