ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 13:10

7 ülke çay içmede yarıştı

7 ülke çay içmede yarıştı


Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali kapsamında düzenlenen çay içme yarışmasında 7 ülkeden yarışmacılar yarıştı.

4. Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali Fındıklı ilçesi etkinliklerine, Türkiye'yi temsilen Ankara Üniversitesi, Fındıklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Ukrayna, Osetya, Gürcistan, Karadağ, Bulgaristan ve Makedonya halk dansları topluluklarının da aralarında bulunduğu 350 kişi dansçı tulum ve müzik eşliğinde gösterilerini sundu. Festivalin ikinci gününde Rize'nin Fındıklı ilçesi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen festivalde, sahnede gösterilerini sunan dansçılar katılımcılardan yoğun alkış aldı.

Dans gösterilerinin sonrasında yer alan en hızlı çay içme yarışması ise renkli görüntülere sahne oldu. Her ülkeyi temsilen aralarından sadece bir kişinin katıldığı yarışmada, yarışmacılar kendilerine verilen 6 bardak sıcak çayı 3 dakikalık süre içerisinde içmeye çalıştı. Oldukça heyecanlı geçen yarışmada belirtilen süreden önce 2 dakikada 6 bardak sıcak çayı içen Osetyalı Tukkaev Viktor birinci oldu. Birinci olan ülkeye festival komitesi tarafından kupa takdim edildi. 


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER