ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Haziran 2013 Pazartesi 11:30

7 ton kaçak çay ele geçirildi


Gaziantep’te gümrük ekipleri, kayıt altında olmayan imalathanelerde izinli paket ve kutulara aktarılarak piyasaya sürülen 7 ton kaçak çay ele geçirdi. Operasyon kapsamında 6 kişi yakalandı.

    Gaziantep Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü'nce, ülkeye yasal olmayan yollardan giren çay cinsi eşyanın, kayıt altında olmayan imalathanelerde izinli paket ve kutulara aktarılmak suretiyle değiştirildiği, izinli eşya kapsamında piyasaya sunulduğu bilgisi alındı. Bunun üzerine yapılan çalışmalarda, Gaziantep’te bir apartmanın alt katında bulunan ve depo olarak kullanılan yerin söz konusu işlemi yaptığı tespit edildi. Düzenlenen operasyon kapsamında da çeşitli markalarda üzerinde yasal yollardan ithal edildiğine dair herhangi bir bilgi, etiket bulunmayan ve kaçak olarak giren 7 ton kaçak çay cinsi eşya ile bu eşyanın paket ve kutularını değiştirmek için kullanılan poşet ve sıcak pres poşetleme makinası, hassas terazi ve bu eşyaların taşınmasında kullanılan kamyonet cinsi araç ele geçirildi.

    El konulan ve piyasa değeri yaklaşık 250 bin TL olan kaçakçılığa konu eşyalar ve araçlar ile ilgili olarak Gaziantep, Kilis ve İstanbul’da yürütülen tahkikat sonucunda B.D., B.D., S.D., İ.B., Y.D. ve M.K. olmak 6 kişi ve ilgili firmalar hakkında Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER