ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Kasım 2014 Çarşamba 11:43

7 ilde operasyon!

7 ilde operasyon!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı doğrultusunda emniyet mensuplarına yönelik yeni bir operasyon başlatıldı.


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı doğrultusunda emniyet mensuplarına yönelik yeni bir operasyon başlatıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü yeni bir 'Evrakta sahtecilik, yasadışı dinleme, özel hayatın gizliliği' operasyonu kapsamında 7 ilde sabaha karşı operasyonlar düzenlendi.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda 7 ilde 17 polis hakkında gözaltı kararı olduğu öğrenildi.

Polislerin yasadışı dinleme, özel hayatın gizliliğini ihlal, evrakta sahtecilik ve soruşturmanın gizliliğini ihlal gerekçeleriyle suçlandığı öğrenildi.

TEKİRDAĞ’DA EMNİYET MENSUPLARINA OPERASYON;17 GÖZALTI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından 17 Aralık soruşturması kapsamında Tekirdağ’ın da aralarında bulunduğu 7 ilde başlatılan operasyonda sabaha karşı bir emniyet müdürü, 2 komiser, Çorlu’da görevli 4 istihbaratçı ve Kapaklı’da görevli bir komiser ve bir istihbaratçının da aralarında bulunduğu toplam 17 polis gözaltına alındı. 7 ilde başlatılan operasyon kapsamında gözaltına alınanlar arasında daha önce Tekirdağ’da görev yapan, şuanda Antalya ve Alanya’da görevli 2 istihbaratçı da yer aldı. 17 Aralık operasyonu kapsamında emniyet genelindeki yasadışı dinlemelere ilişkin İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde iki kez görev yeri değiştirilen ve Mart ayında açığa açılan İstihbarat Şube ski Müdürü Halil Hilal Seyfi’nin ve 2 komiserin de aralarında bulunduğu Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü’nde ve Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 17 polis sabaha karşı yapılan operasyonla meslektaşları tarafından gözaltına alındı. Sağlık kontrollerinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen şüphelilerin sorgularının burada yapılacağı kaydedildi.

TEKİRDAĞ'DA İSTİHBARAT ŞUBE ESKİ MÜDÜRÜ GÖZALTINDA

Savcılığın talimatıyla 17 Aralık soruşturması kapsamında Tekirdağ ve Edirne'de de bu sabaha karşı eş zamanlı operasyon yapıldı. 17 Aralık Operasyonu kapsamında Emniyet'teki yasa dışı dinlemelere ilişkin sürdürülen soruşturma kapsamında Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde iki kez görev yeri değiştirilen ve Mart ayında açığa açılan İstihbarat Şube Eski Müdürü Halil Hilal Seyfi'nin ve 2 komiserin de aralarında bulunduğu Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'nde ve Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli bazı polisler bu sabaha karşı gözaltına alındı. Sağlık kontrollerinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen şüphelilerin sorgularının burada yapılacağı kaydedildi. 

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER