ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2012 Pazartesi 21:31

7 bin Suriyeli'ye aşure dağıttıldı

7 bin Suriyeliye aşure dağıttıldı


Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli mültecilere aşure dağıtıldı.

Gaziantep Şahinbey Belediyesi tarafından gerçekleştirilen organizasyonda, Gaziantep’in Karkamış ilçesinde bulunan çadır kentteki 7 bin Suriyeli sığınmacıya aşure dağıtıldı. Koordinatör Vali Veysel Dalmaz, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, yaklaşık 7 bin kişiye aşure ikram edildi. Suriyeli çocuklar ise ‘Şükran Türkiye’ diyerek ve zafer işareti yaparak sevinçlerini dile getirdiler.

Vali Veysel Dalmaz, yapılan bu organizasyonun dayanışmaya vesile olduğunu dile getirdi. Dalmaz, “Bizim en güzel hasretlerimizden birisi birliğe, dayanışmaya, yardımlaşmaya vesile. Bu güzel geleneğin örneklerini buradaki çadır kentteki Suriyeli kardeşlerimizle paylaşmak, bize ayrı bir mutluluk verdi. Onlarda bu güzelliği tatsınlar, bu yardımlaşmanın göstergesini onlarda yaşasınlar istedik.” dedi.

Başkan Mehmet Tahmazoğlu ise şunları kaydetti: “Burada sayın valimiz, Karkamış Kaymakamımız ile birlikte, Suriye’den gelen sığınmacı kardeşlerimize aşure dağıtıyoruz. İstedik ki bu ayın bereketinden, feyzinden bu kardeşlerimiz de istifade etsinler. Burada tabi ki kendi evleri gibi değil, biraz da uygun olmayan şartlarda, kendi evlerine göre mukayese ettiğimiz zaman buranın havasını biraz daha yumuşatmak ve onlara ikramda bulunmak amacıyla geldik.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER