ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 14:56

69 taraftara seyirden men cezası

69 taraftara seyirden men cezası

Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki Beşiktaş-Galatasaray derbisinin son dakikalarında sahaya giren seyircilere 1 yıl boyunca spor müsabakalarını seyirden men cezası verildi.


Cezanın, alkollü olarak stada geldiği, meşale, uyuşturucu bulundurduğu ve sahaya girdikleri tespit edilen 69 kişiyi kapsadığı ve bu rakamın artabileceği öğrenildi.

Pazar günü oynanan derbi sonunda çıkan olaylarla ilgili Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü çalışmalarda, yayıncı kuruluş ve stadyum güvenlik kamera kayıtları incelemeye alındı. Maç günü yapılan aramalar ve kontrollerde 37 kişinin stada usulsüz girdiğini tespit eden polis, sahaya indikleri belirlenen 13 kişi hakkında da işlem yaptı. 19 kişi hakkında da alkol, uyuşturucu ve meşale bulundurmak suçlarından işlem yapıldı. Toplam 69 kişi savcılık ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Bu kişiler hakkında 1 yıl spor müsabakalarını seyirden men cezası verildiği öğrenildi.

Devam eden soruşturma kapsamında yayınlanan görüntülerdeki incelemeler paralelinde yeni gözaltılar olabileceği belirtildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER