ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ekim 2014 Cuma 22:14

66 yıl sonra evinde bir ilk yaşadı

66 yıl sonra evinde bir ilk yaşadı

Antalya’nın Demre ilçesinde 66 yıl önce gelin olarak geldiği evin musluğundan ilk kez su akan 82 yaşındaki Fatma Düngüllü, yetkililere teşekkür etti.


Antalya’nın Demre ilçesinde 66 yıl önce gelin olarak geldiği evin musluğundan ilk kez su akan 82 yaşındaki Fatma Düngüllü, yetkililere teşekkür etti.

Demre Yavu Mahallesi’nde yaşayan 82 yaşındaki Fatma Düngüllü, 66 yıl önce henüz 16 yaşındayken gelin olarak geldiği evde seneler boyunca su sıkıntısı yaşadı. Çevrede bulunan kuyulardan yağmur suyunu doldurarak su ihtiyacını karşıladığını söyleyen yaşlı kadının evine Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri 700 metre uzunluğunda boru döşeyerek suya kavuşmasını sağladı. Eşini 2000 yılında kaybettiğini, 4 oğlu ve 3 kızı bulunduğunu belirten Fatma nine, gelin geldiği evde ilk kez suya kavuştuğu için mutlu olduğunu söyledi. Yıllar sonra da olsa evinin musluğundan su akmasının sevincini yaşadığını anlatan yaşlı kadın, “7 tane çocuğum var. 15 sene önce eşimi kaybettim. Babalık, analık, teyze hepsi öldü, ben burada 2 hasta oğlumla birlikte kalıyorum. Susuz bir şekilde burada yaşıyordum. Allah yağmur verirse yağıyor, vermezse yağmıyor. Kuyudan bakırla su doldurarak su ihtiyacımızı karşılıyordum. Menderes Başkandan Allah razı olsun, suyla birlikte elimiz ayağımız bollaştı” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden bu gibi durumlarda gereken neyse yapılması talimatını aldıklarını söyleyen Büyükşehir Belediyesi Demre Koordinatörü Veli Sertbaş, "Bize Fatma ninenin suyu olmadığı ile ilgili bir bilgi geldi. Menderes Başkanımızın da bizlere kesin olarak talimatı vardı. ‘Şehirde ne varsa köylerde de o olacak’ dedi her zaman. Bizde Fatma ninenin su ihtiyacını duyunca arkadaşları hemen görevlendirdik. Hemen işe koyulduk ve 700 metre ASAT’tan boruları temin ettik. Fatma ninemizi 66 yıllık su hasretine kavuşturduk” diye konuştu.


KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER