ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 16:15

65 yıldır kimlik alamıyor

65 yıldır kimlik alamıyor


Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Mezra beldesinde ikamet eden ve geçimlerini davul çalarak sağlamaya çalışan İdo Demir’in eşi Besey Demir’in, 65 yaşında olduğu halde hala kimliğinin olmadığı öğrenildi.

Komşusu İbrahim Karaca’nın anlattığına göre, Besey doğduktan sonra babası, kimlik çıkarmadan vefat etmiş. İdo Demir ise Besey ile kimlik olmadan evlenmiş. Ancak Demir'in problemleri hiç bitmemiş. Karaca, komşusu Besey’in hastalandığında kocası İdo Demir’in çok sıkıntı çektiğini, çünkü kimlik olmadığı için hiçbir sağlık kurumundan yararlanamadığını söyledi.

Besey’in kocası İdo Demir, “Ben halen kimliğimde bekâr görünüyorum. Geçimimi davul çalarak sağlamaya çalışıyorum. Durumum iyi olmadığı için bazen komşuların yardımı ile geçiniyorum. Fakat artık ben de yaşlı olduğum için eşime bakamıyorum. Tek isteğim eşimin kimliğini çıkarmaktır. Ben Suruç ve Birecik Nüfus Müdürlüğü'ne defalarca müracaat ettim. Ancak yine eşime kimlik çıkaramadım. Şahit istediler. 2 şahit götürdüm. Ancak yine de eli boş döndüm. Eşime kimlik çıkarılmasını istiyorum. Yetkililerden bu konuda yardımcı olmalarını istiyorum.“ şeklinde konuştu.

Kimliği olmayan Besey ise elinden ameliyat olduğunu göstererek, "Hastayım, benim de bir nüfus cüzdanımın olmasını istiyorum." dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER