ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 15:46

62 yıllık karı koca 1,5 saat arayla öldü


 Bolu'nun Göynük ilçesinde 62 yıllık evli karı koca, 1,5 saat arayla öldü. Gerişler köyünde yaşayan Sadettin (80) ve Kadriye Kaya (79) çifti, 1,5 saat arayla hayata gözlerini yumdu.

Bir süredir rahatsız olan ve Sakarya'nın Geyve ilçesinde yaşayan torunu tarafından bakılan Sadettin Kaya, dün sabah saatlerinde evde fenalaşarak hayatını kaybetti. Haber verilmesi üzerine Kaya için köyünde sala verildi. 8 yıldır yatalak olan ve köyde gelini tarafından bakılan Kadriye Kaya da eşinin ölümünden yaklaşık 1,5 saat sonra vefat etti. 1,5 saat arayla vefat eden Kaya çifti, köy mezarlığında yan yana toprağa verildi.

Çiftin torunu İlhan Kaya, dedesinin yanında kaldığını belirterek, "Dün sabah eşim aradı 'deden vefat etti' dedi. Cenaze, Geyve Devlet Hastanesi'nde yıkandı. Bu arada, köye haber vererek salasını okuttuk. Sala bittikten sonra babaannem de vefat etmiş." dedi.

Gelin Fatma Kaya ise kayınvalidesinin 8 yıldır yatalak olduğunu, kayınpederinin de 2-3 aydır rahatsız olduğunu ifade ederek, "Kayınpederimin salası verildi. Ardından da kayınvalidem vefat etti. Kayınvalidem 4 gündür yemek yemiyordu."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER