ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 15:17

6 yıl önce kaybolan kızların izine rastlandı


Tekirdağ'da, 6 yıldır kayıp iki genç kızın öldürülmüş olabilecekleri şüphesiyle, bir çiftlik evinin bahçesinde ceset arama çalışması başlatıldı. Yapılan kazı çalışmalarında, kayıp kızlara ait olduğu sanılan kemik parçaları bulundu.

Elde edinilen bilgilere göre, 2007 yılında, Şarköy ilçesinde yaşayan Meral Yapıcı (19), üniversite sınavına girmek için sınavdan birkaç gün önce Tekirdağ'daki akrabalarının evine geldi. Tekirdağ'da, sınavdan önce arkadaşı Nefise Kıran (17) ile buluşan Yapıcı'dan ve arkadaşı Kıran'dan bir daha haber alınamadı. Kızlarla ilgili arama başlatan Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kızların öldürülmüş olabileceği düşüncesiyle soruşturmayı genişletti. Polis ekipleri, yaptıkları çalışmalar sonucu, kızların en son Tekirdağ'ın Beyazköy mevkisinde, deniz kenarındaki bir çiftlik evine geldikleri bilgisine ulaştı. Meral Yapıcı'nın dedesine ait olan çiftlik evi ve denizdeki beton iskele etrafında arama ve kazı çalışması yapan polis ekipleri, kayıp kızlara ait olduğu düşünülen kemik parçaları buldu.

Çiftlik evinin çevresinde, emniyet ekipleri ceset arama köpekleri ve Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şubesi'nde görevli kurbağa adamlar da denizde aramayı sürdürüyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER