ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Mayıs 2013 Çarşamba 21:05

6 yaş altı 116 öğrenci ehliyetlerini aldı


Giresun'da 'Trafiği Seviyorum Erkenden Öğreniyorum Projesi' kapsamında 116 anaokulu öğrencisine ehliyet ve trafik sorumluluk sertifikaları verildi.

Giresun merkez Sevinç - Mehmet Ekizoğlu Anaokulu'nda düzenlenen programa Vali Dursun Ali Şahin, Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, öğrenci ve veliler katıldı. Programda açılışı yapılan minyatür trafik pistinde, trafikte olması ve olmaması gerekenleri canlandıran minik öğrenciler hazırladıkları mizansenle de büyük alkış aldı. Akülü araçla minyatür pistinde seyreden bir sürücünün yayalarla ve trafik işaretleriyle olan alakasının canlandırıldığı mizansen, senaryo gereği kaza ile sonuçlandı. Kazanın ardından gelişen müdahalenin başarılı bir şekilde canlandırıldığı program, trafik bilincinin çocuklar üzerindeki etkisi adına önemli mesajlar verdi.

Küçük de olsa yarın için çok büyük bir durumu ortaya koyacak tesisin açılışını yaptığını vurgulayan Vali Dursun Ali Şahin "Trafik kuralları küçük yaşta öğrenildiğinde unutmak değil, otomatik olarak baş sağa sola döner. İnsan vücudunu neye kenetlersen hayatta onu tatbik eder. Böyle küçük bir eğitim pisti çocuklarımız için son derece önemli." dedi. İmkan olması durumunda tüm anaokulların kapısına böyle bir pistin olmasını arzu ettiğini sözlerine ekleyen Vali Şahin, "İnşallah iyi bir sonuç alırsak merkezde 3 tane anaokulumuzun bahçesine uygun yer bulunabildiğinde aynısını koymaya çalışacağız." şeklinde konuştu. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER