ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mayıs 2013 Pazar 13:40

55 yaralının tedavisi sürüyor


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Reyhanlı'daki patlamalarla ilgili "55 yaralının tedavisi sürüyor. Bunlardan 48'i Türk, 7'si Suriye uyruklu" dedi.
     Müezzinoğlu, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile Hatay Havaalanı'nda düzenlediği basın toplantısında, yaralıların durumuyla ilgili bilgi verdi.
     Yaralılara şifa, ölenlerin yakınlarına baş sağlığı dileğinde bulunan Müezzinoğlu, şu bilgileri verdi:
     "Patlamanın ilk anından itibaren 155 yaralı ilgili mercilere müracaat etti. 55 yaralının tedavisi sürüyor. Bunlardan 48'i Türk, 7'si Suriye uyruklu. 49 yaralı ilde tedavi ediliyor, diğerlerinin tedavisi diğer illerde sürüyor. İlk andan itibaren Hatay'daki 19 acil ekiple yaralılara müdahale edildi. Sonrasında ise Adana ve Osmaniye'den gelen 112 ve UMKE ekipleriyle yaralılara müdahale sürdü. Hatay Devlet Hastanesi'nde yatanları ziyaret ettik. Buradaki 9 hastadan 1'inin durumu ağır. Üniversite hastanesindeki 7 yaralıdan da 1'i ağır. Devlet Hastanesindeki 3 kişi Suriye vatandaşı. Hastanedeki yaralılarımıza her türlü müdahale yapılıyor. Yaralılarımızdan 2'si Ankara'da, 1'i İstanbul'da, 2'si Adana'da, 1'i Gaziantep'te tedavi görüyor. Milletimizin başı sağ olsun. İnşallah en kısa sürede yaralılarımız sağlığına kavuşur."
     Bakan Müezzinoğlu, bir gazetecinin ağır yaralı sayısıyla ilgili sorusu üzerine de "Ağır yaralı sayısı saat saat değişiyor. Ama şuan ağır diyebileceğimiz 24, hayati tehlikesi bulunan yani kritik saatler geçiren 2 vakamız var" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER