ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 10:52

5 ilde umut tacirlerine operasyon


İstanbul, İzmir, Aydın, Çanakkale ve Muğla'da göçmen kaçakçılarına yönelik yapılan eş zamanlı operasyonda 3'ü yabancı uyruklu olmak üzere toplam 18 kişi adliyeye sevk edildi.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekiplerince göçmen kaçakçılarına yönelik 9 ay süren takip ve araştırmaların ardından operasyon başlattı. İstanbul, İzmir, Aydın ve Çanakkale illerinin yarı sıra Muğla'nın Bodrum ve Fethiye ilçelerinde düzenlen eş zamanlı operasyonlarda A.B, H.S, Ö.E, E.U, D.U, R.E.T, Y.Y, M.M, H.H, B.A, S.S, M.E, B.A, C.E, B.S, M.T, H.S, M.S, A.B, H.B, O.K, T.P, V.S, yakalandı. Gözaltına alınan zanlılardan B.A, V.S, S.S, T.P, ve M.T, emniyetteki ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Şüphelilerle birlikte kaçakları taşımakta kullanıldığı tespit edilen 12 sürat teknesi, 2 minibüs, 1 adet motosiklete de el konuldu. Şüphelilerin değişik sahil kesimlerinde 17 ayrı eylem gerçekleştirdikleri belirlenirken operasyonlarda 250 kaçağın yakalandığı bildirildi. Zanlıların emniyet sorgularının ardından "örgütlü olarak göçmen kaçakçılığı yapmak" suçlaması ile adliyeye sevk edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER