ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ağustos 2014 Cuma 10:46

5 gençten halen haber alınamıyor

5 gençten halen haber alınamıyor

Bölgeye sevk edilen Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 3 gemi, akşam ve gece saatlerinde de arama çalışmalarına devam etti.


Kumburgaz, Kamiloba sahilinde geçtiğimizi pazar günü öğle saatlerinde kiraladıkları deniz bisikletiyle denize açılan 5 gençten halen haber alınamadı. Denize açıldıktan sonra kaybolan Mikail Çelik, Serdar Demir, Doğan Demir, Şükrü Kahraman ve Yusuf Büyükizgi'yi bulmak için dün sabah saatlerinde bölgeye sevk edilen Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 3 gemi, akşam ve gece saatlerinde de arama çalışmalarına devam etti.

"SANIYORUM SABAHLEYİN BİR PETROL ARAMA GEMİSİ DAHA DAHİL OLACAK"

Bugün sabah saatlerinden itibaren daha geniş bir alanda arama çalışması yapılacağını dile getiren Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Ekibi (MAG AME) Türkiye Koordinatörü Hüseyin Karadayı, "Gün içerisinde mayın tarama gemileri geldi; 3 tane. Onlar epey bir bölgeyi taradılar. Yine bugün sabah tarama işlemlerine sahil güvenlik botları eşliğinde devam edecekler. Sanıyorum sabahleyin bir petrol arama gemisi daha dahil olacak bu çalışmalara. Böylelikle daha geniş bir alanda arama çalışması yapılmış olacak" dedi.

AİLELERİN BEKLEYİŞİ DE SÜRÜYOR

Öte yandan arama çalışmalarını yerinde takip eden kayıp gençlerin yakınları da, Türk Kızılayı'nın bölgeye kurduğu çadırda umutlu bekleyişini sürdürüyor.

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER